XP - zrzuty ekranu i obróbka w Paint

printsceen.PNG

Być może ktoś lubi używać zaawansowanych programów do wykonywania zrzutów ekranowych jest to czasem uzasadnione. W moim przypadku 2 proste narzędzia sprawują się wyśmienicie i wystarczają w 90% przypadków. Te dwa narzędzia to klawisz Prnt Scrn (printscreen) i Paint. Ma on tę wyższość nad zastosowanym w Viście Narzędziem Wycinanie że da się z jego pomocą “fotografować” rozwinięte menu w programach.
Po użyciu klawisza Print screen otwieram Painta klikam symbol zaznaczania i wykonuję kombinację klawiszy Ctrl + V (wklejam zrzut ze schowka systemowego). Jedynie tryb zaznaczania pozwala wkleić zawartość schowka systemowego, inaczej się nie da
Otwarty Paint po wklejeniu obrazka jest w trybie zaznaczania więc trzeba kliknąć symbol gumki a potem ponownie zaznaczanie aby móc zmienić obszar który chcemy przekopiować do nowego pliku.
Pierwotnie wklejony obraz to zrzut wszystkiego co się mieści na ekranie a więc także informacje które niekoniecznie chcemy
pokazać. Stąd potrzeba wycięcia żądanego fragmentu.

Kolejność postępowania pokazałem poniżej:

printsceen1.PNG

printsceen2.PNG

printsceen3.PNG

printsceen4.PNG

W efekcie otrzymujemy obraz obcięty i gotowy do dalszej edycji.

printsceen5.PNG

Warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną rzecz kiedy opisujemy obraz, nie wyłączenie tej opcji może sprawić nam niespodziankę.

printsceen6.PNG

Zostawienie opcji spowoduje że tło opisu będzie białe i nie będzie widać samego obrazu opisywanego w obszarze zaznaczenia tekstu.

onlyregistered1.png

Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.