CMD w Windows XP cz.2

Czynności naprawcze w przypadku braku adresu IP - wykorzystanie dodatkowych opcji polecenia ipconfig

W przypadku braku pobrania adresu IP przez DHCP można posłużyć się poleceniem ipconfig/renew które wymusza przydzielenie adresu IP. Jeśli wina leży po stronie karty, to znaczy nie pobrała ona adresu wcześniej to jest szansa że adres zostanie pobrany.
Jeśli adres jest, ale wygląda nietypowo np. (169.254.1.1) to najlepiej spowodować jego usunięcie poleceniem ipconfig/release i od nowa pobrać poleceniem ipconfig/renew

Jeśli powyższe polecenia nie skutkują należy się upewnić czy:
-router jest włączony
-kabel ethernetowy jest podłączony (wówczas widać czerwony ukośny krzyżyk na ikonce dwóch monitorków w dolnym rogu ekranu)
-połączenie bezprzewodowe ma wystarczającą jakość i moc (tylko dla WLAN)
-połączenie sieciowe nie jest zablokowane

W razie problemów można zrestartować zasilanie routera lub sprawdzić czy adresy w we właściwościach protokołu TCP/IP dla karty sieciowej nie są zmodyfikowane i ustawione “na sztywno”
(na stały adres IP)
Niekiedy aby uniknąć problemów z DHCP lepiej jest ustawić stały adres IP jednak w sieciach osiedlowych może zabraniać tego regulamin. Mówię tu o sytuacji w której do naszego domu doprowadzony jest tylko kabel ethernetowy lub mamy połączenie bezprzewodowe z accespointa poza naszym lokalem.

Ebook, który może okazać się bardzo pomocny (pobierz i przeczytaj darmowy fragment)

qlhswjfimz_150.jpg

onlyregistered1.png

Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.