Masz kartę pamięci a brakuje ci pendrive’a ?

Jeśli dysponujesz kartą pamięci od aparatu cyfrowego a nachodzi Cię chęć by kupić pendrive to może warto spróbować taniej. Istnieje cała masa czytników kart pamięci z przejścówką usb, które są równie wygodne w użyciu jak pendrive. Ja na przykład kupiłem sobie coś takiego aby łatwo przenosić dane z komórki Nokia N70 na komputer i odwrotnie.

czytnik kart pamięci.

Jest to o tyle dobre rozwiązanie że pozwala czytać różne typy kart, a kosztuje zwykle kilka złotych (ja kupiłem go za 3,5 zł na allegro) oczywiście należy doliczyć koszty wysyłki które zwykle są między 7-9 zł (jak dla mnie koszty wysyłki są przesadzone, ale cóż … w sklepie komputerowym chyba nie kupisz taniej). Jeśli masz możliwość dogadania się z kimś, kto też potrzebuje takich czytników to zamawiasz kilka i wysyłka w efekcie wyjdzie taniej.

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
KOCHANI CZYTELNICY ! Obecnie nie prowadzę aktywnej opieki nad tą stroną. Dużo z zawartych tu informacji zdezaktualizowało się i nie będzie tak pomocne jak dawniej. Mam nadzieję że znajdziecie tu jednak coś przydatnego. Gdyby były jakieś szczególne prośby z Waszej strony to możecie kierować je na email dartu@wp.pl Postaram się odpisać, chociaż nie obiecuję że nastąpi to szybko. Dariusz Tupaj 23.02.2019
----------------------------------------------------------

2 Responses to “Masz kartę pamięci a brakuje ci pendrive’a ?”

  1. Damian Daszkiewicz Says:

    Mam taki wynalazek, jednak wolę zwykłego cieńkiego pendrive. Po prostu w niektórych komputerach tak ciasno osadzają złącza, że nic poza cieńkim USB nie wejdzie. No chyba, że mam latać z pendrive i przedłużaczem USB ;-)

  2. Darek Says:

    Zgadzam się z Tobą Damian. Nowe pendrive’y są bardzo wygodne (cienkie obudowy) w użyciu a wejścia w laptopach na niewiele pozwalają w dodatku w niektórych laptopach (myślę o starszych modelach) USB jest z tyłu co jest nieszególnie wygodne w użyciu. Jednak w sytuacji gdy ktoś ma stacjonarny komputer i przedłużacz lub gniazdzko usb z przodu to jest to dobre rozwiązanie.

Leave a Reply