Excel 2010 - Połączenie z chmurą Google Docs

Excel to świetne narzędzie do pracy grupowej, przekonali się o tym na pewno ci, którzy używają go w firmach. Poza siecią firmową praca grupowa nie jest już taka łatwa do skonfigurowania. Na szczęście można do tego celu użyć zasobów Google Documents.

Oczywiście mam na myśli dokumenty i arkusze prywatne a nie firmowe, bo byłoby to naruszeniem polityki bezpieczeństwa swojej firmy, a tego należy się strzec, bo konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne.
Aby móc podłączyć Excela do “chmury” google należy ściągnąć aplikację-wtyczkę Google cloud connect i zainstalować ją. Jest ona przeznaczona dla aplikacji word, excell i powerpoint w wersjach 2003/2007/2010

excell_and_cloud.png

Następnie należy uzupełnić danymi do logowania w koncie google i wybrać miejsce gdzie będzie przetrzymywana kopia lokalna.

excell_and_cloud2.png

i to właściwie wszystko. Po utworzeniu arkusza w Excelu i jego synchronizacji z google ustawiasz w Dokumentach Google komu chcesz go udostępnić.

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
KOCHANI CZYTELNICY ! Obecnie nie prowadzę aktywnej opieki nad tą stroną. Dużo z zawartych tu informacji zdezaktualizowało się i nie będzie tak pomocne jak dawniej. Mam nadzieję że znajdziecie tu jednak coś przydatnego. Gdyby były jakieś szczególne prośby z Waszej strony to możecie kierować je na email dartu@wp.pl Postaram się odpisać, chociaż nie obiecuję że nastąpi to szybko. Dariusz Tupaj 23.02.2019
----------------------------------------------------------

One Response to “Excel 2010 - Połączenie z chmurą Google Docs”

  1. Rafał Bieleniewicz Says:

    Bardzo ciekawe rozwiązanie. Czy w momencie gdy nasze pliki w formacie Excel są eksportowane do Google to czy ulegają konwersji do formatu googlowego?

Leave a Reply