Word 2010 - jak utworzyć zaszyfrowany pdf

W ostatnich dniach zacząłem używać aplikacji MS Word 2010 głównie ze względu na duże możliwości i łatwość formatowania tekstu. Prawdę mówiąc nie oczekiwałem po Wordzie że będzie mógł konwertować do formatu pdf i spodziewałem się raczej że będę w tym celu musiał dodatkowo zainstalować którąś wersję pakietu OpenOffice. Jak wielkie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem że nawet najbardziej wymyślne cieniowania i stylizowania tekstu są bez żadnych problemów przenoszone do pliku pdf. Postanowiłem zainteresować się dodatkowo opcją blokowania dostępu do pliku za pomocą hasła bo jest to dość często stosowane narzędzie w sprzedaży i marketingu ebooków. No i okazało się że i tutaj Word sprawuje się całkiem przyzwoicie. Odnalezienie funkcji nie nastręcza żadnych problemów.
Oto instrukcja jak utworzyć taki plik:

w2pdf.png

w2pdf_2.png

w2pdf_3.png

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
KOCHANI CZYTELNICY ! Obecnie nie prowadzę aktywnej opieki nad tą stroną. Dużo z zawartych tu informacji zdezaktualizowało się i nie będzie tak pomocne jak dawniej. Mam nadzieję że znajdziecie tu jednak coś przydatnego. Gdyby były jakieś szczególne prośby z Waszej strony to możecie kierować je na email dartu@wp.pl Postaram się odpisać, chociaż nie obiecuję że nastąpi to szybko. Dariusz Tupaj 23.02.2019
----------------------------------------------------------

3 Responses to “Word 2010 - jak utworzyć zaszyfrowany pdf”

 1. Krzysztof Says:

  “Prawdę mówiąc nie oczekiwałem po Wordzie że będzie mógł konwertować do formatu pdf…”

  Już w Office 2007 jest do pobrania dodatek który umożliwia zapis dokumentu w formacie PDF

 2. dartu Says:

  Masz rację, ale ja nie używałem Worda 2007 :). Tak czy owak postanowili wbudować tą funkcję. Być może tak jest nadal w wersjach innych niż Ultimate a ja takiej używam. Ciekaw jestem opinii jak to wygląda w podstawowej wersji Office 2010 i w najwyższej opcji 2007.

 3. dartu Says:

  Krzysztof, dziękuję Ci za komentarz, pozdrawiam.

Leave a Reply