Czasopisma elektroniczne

Czasopisma komputerowe kupuję dość często aby dowiedzieć się co nowego dzieje się w świecie multimediów i komputerów, jednak po przeczytaniu czasem poniewierają się one i nie mam gdzie ich schować. Czasopisma papierowe są wygodne w użyciu ale ich produkcja kosztuje bo:

- papier, farba drukarska, maski do przygotowania wydruków kosztują,

- maszyny do cięcia i drukowania papieru zużywają się i prąd do ich zasilania kosztuje

więc koszty te wliczają się w ostateczną cenę czasopisma.

Czasopisma w wersji elekronicznej przechodzą podobny proces produkcji, który jednak kończy się w momencie przygotowania projektu graficznego i składu tekstu w komputerze. Potem konwersja projektu do odpowiedniego formatu (na przykład PDF) i gotowe. Koszt takiego czasopisma jest znacznie niższy jeżeli nie ma ono swojego odpowiednika papierowego . Jeśli jest odpowiednik papierowy to cena wersji elektronicznej jest i tak około 20-30% tańsza od papierowej.

Chyba warto coś zrobić dla środowiska i przy okazji zaoszczędzić.

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
KOCHANI CZYTELNICY ! Obecnie nie prowadzę aktywnej opieki nad tą stroną. Dużo z zawartych tu informacji zdezaktualizowało się i nie będzie tak pomocne jak dawniej. Mam nadzieję że znajdziecie tu jednak coś przydatnego. Gdyby były jakieś szczególne prośby z Waszej strony to możecie kierować je na email dartu@wp.pl Postaram się odpisać, chociaż nie obiecuję że nastąpi to szybko. Dariusz Tupaj 23.02.2019
----------------------------------------------------------

Leave a Reply