Infobot - podręczna pomoc w wyszukiwaniu

Na temat infobota rozpisywano się już w wielu blogach, między innymi w Vbeta.pl.
Czym jest infobot ? info -jak informacyjny bot jak robot

Jest on jedną z ciekawszych usług sieciowych polegającą na zautomatyzowanym dostarczaniu informacji za pośrednictwem czatu poprzez zadanie odpowiednio sformatowanego zapytania. Może to służyć znajdowaniu definicji na stronie wikipedii, tłumaczeniu słów na inny język i z innego języka, wyszukiwaniu prognozy pogody dla danego miasta, programu tv, dat imienin itp.

infobot.jpg

Zwróciłem uwagę na tę usługę gdyż wydawała mi się dość ciekawa, i muszę powiedzieć ze nie jestem zawiedziony. Tym co mnie przekonało do korzystania z infobota była prostota skonfigurowania go pod Gmailem. Nie będę niepotrzebnie opisywał tej procedury gdyż wszystko jest czytelnie wytłumaczone na stronie głównej usługodawcy:

http://www.infobot.pl/gmail

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
TANIE I TERMINOWE PRZEPISYWANIE TEKSTU z: rękopisu, maszynopisu, plików dźwiękowych (kontakt do mnie lub tel kom 513 635 592)
----------------------------------------------------------

2 Responses to “Infobot - podręczna pomoc w wyszukiwaniu”

  1. Damian Daszkiewicz Says:

    Ja infobota używam jako prostego słownika pol-ang lub ang-pol (nie jest to profesjonalny słownik, ale jak się zapomni znaczenia jakiegoś słówka to infobot jest niezastąpiony. Komunikator mam zawsze włączony więc do przetłumaczenia 1 czy 2 słówek nie ma sensu włączać jakiejś pamięciożernej aplikacji)

  2. Darek Says:

    Myślę że takie właśnie zastosowanie jest najlepsze, ja akurat używam częściej dla odszukania hasła w wikipedii. Infobot pomaga uniknąć zbytniego rozproszenia w pracy przy komputerze, bo większość tematów jest pod ręką.

Leave a Reply