Skróty do aplikacji www w Google Chrome

Przyszłością internetu będą aplikacje sieciowe

Tę tendencję można zaobserwować już od jakiegoś czasu i nie ma chyba w tym przesady bo faktycznie powstaje ostatnio bardzo dużo aplikacji działających w oparciu o przeglądarkę www, na dodatek aplikacji, którym już teraz niewiele brakuje w porównaniu z typowymi aplikacjami instalowanymi na dysku komputera (przykład: Pixilr ZOHO, Google Docs ).

Przeglądarka Chrome jest właściwie jakby stworzona do współpracy z takimi aplikacjami, stąd jej ubogi interfejs w zakresie oferowanych opcji, gdyż cała siła przeglądarki jest ukryta w jej sposobie i szybkości przetwarzania kodu Javascript o który jest oparta prawie każda aplikacja sieciowa. Skoro więc przeglądarka jest tylko narzędziem umożliwiającym pracę innych narzędzi to niepotrzebne jest udostępnianie gąszczu opcji nie zawsze potrzebnych przeciętnemu użytkownikowi.
Skróty
Ideą tego krótkiego tekstu było opisanie tworzenia skrótów do aplikacji sieciowych jako do aplikacji samych w sobie. Wprawdzie nic nie stoi na przeszkodzie aby taki skrót powstał pod Firefoxem lub Operą ale w przypadku skrótów do aplikacji które wykorzystują Chrome oraz Google Gears uruchamianie aplikacji jest naprawdę błyskawiczne (zakładając że łącze internetowe jest sprawne).
Aby utworzyć skrót do strony z aplikacją należy kliknąć w ikonę zagiętej kartki tuż za paskiem adresu.

chromeshortcuts1.jpg

Pojawia się wówczas okienko z zapytaniem o miejsce umieszczenia skrótu:

chromeshortcuts2.jpg

Skróty do aplikacji wyglądają jak niżej.

chromeshortcuts3.jpg

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
KOCHANI CZYTELNICY ! Obecnie nie prowadzę aktywnej opieki nad tą stroną. Dużo z zawartych tu informacji zdezaktualizowało się i nie będzie tak pomocne jak dawniej. Mam nadzieję że znajdziecie tu jednak coś przydatnego. Gdyby były jakieś szczególne prośby z Waszej strony to możecie kierować je na email dartu@wp.pl Postaram się odpisać, chociaż nie obiecuję że nastąpi to szybko. Dariusz Tupaj 23.02.2019
----------------------------------------------------------

Leave a Reply