Powiększanie tekstu w przeglądarce

Ostatnio przypadkiem zauważyłem tą funkcję w Operze 9.21. Stało się to przypadkiem bo lubię oglądać tekst w dużym powiększeniu i zastosowałem z przyzwyczajenia (w MS Office) kombinację Ctrl + obrót rolki w myszce od siebie czyli przysłowiowo “w górę”. Powiększenie tekstu następuje na identycznej zasadzie, choć oczywiście tutaj następuje przeskalowanie i nowe ułożenie elementów na stronie czego nie było z oczywistych względów w Wordzie ani w Excelu.

Zauważyłem że Firefox ma też tę opcję z tą jednak różnicą że kierunek kręcenia rolką w myszce jest odwrotny dla uzyskania tego samego efektu, czyli do siebie -powiększa, od siebie - pomniejsza.

Skalowanie tekstu i grafiki w Firefox oceniam jako nieco gorsze niż w Operze.

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
KOCHANI CZYTELNICY ! Obecnie nie prowadzę aktywnej opieki nad tą stroną. Dużo z zawartych tu informacji zdezaktualizowało się i nie będzie tak pomocne jak dawniej. Mam nadzieję że znajdziecie tu jednak coś przydatnego. Gdyby były jakieś szczególne prośby z Waszej strony to możecie kierować je na email dartu@wp.pl Postaram się odpisać, chociaż nie obiecuję że nastąpi to szybko. Dariusz Tupaj 23.02.2019
----------------------------------------------------------

Leave a Reply