Przeciągnij i upuść w Dokumentach Google

Przeglądając dzisiaj Dokumenty Google niemal przypadkiem trafiłem na funkcję przeciągnij i upuść. Wcześniej o ile pamiętam ta funkcja była zastosowana na stronie Notatnika Google (niestety nie w dodatku Firefoxa). Zmiana w tej kwestii stanowi duży krok na przód w obsłudze Dokumentów. Łatwe staje się przenoszenie plików między katalogami. Funkcja ta działa poprawnie w Firefox 2.0 i 3.0, IE7, Flock 1.2.1 W Operze 9.5 wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że lista folderów nie daje się rozwijać. W związku z tym samo przenoszenie drag and drop choć jest możliwe kończy się fiaskiem (cóż trzeba jeszcze trochę poczekać).

Inne pozytywne cechy Dokumentów google dodane ostatnio to:

1. Łatwe korzystanie z szablonów (przynajmniej w wersji angielskiej). Istnieje całkiem spory zasób szablonów dokumentów, arkuszy i prezentacji w języku angielskim, które stosunkowo łatwo da się zaadaptować do polskich zastosowań (zobacz tutaj).

fromtemplate.PNG

2. Tryb pełnoekranowy w edycji dokumentu

3. Korzystanie z trybu offline (narazie w wersji angielskiej)

Przykład zastosowania metody przeciągnij i upuść

draganddrop.PNG

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
KOCHANI CZYTELNICY ! Obecnie nie prowadzę aktywnej opieki nad tą stroną. Dużo z zawartych tu informacji zdezaktualizowało się i nie będzie tak pomocne jak dawniej. Mam nadzieję że znajdziecie tu jednak coś przydatnego. Gdyby były jakieś szczególne prośby z Waszej strony to możecie kierować je na email dartu@wp.pl Postaram się odpisać, chociaż nie obiecuję że nastąpi to szybko. Dariusz Tupaj 23.02.2019
----------------------------------------------------------

Leave a Reply