Jeśli Twój Kingston datatraveller (pendrive) nie działa pod Vistą

Ostatnio zakupiłem sobie pendrive Kingston Datatraveller 4GB (poprzedni wydawał mi się zbyt mały). W paru miejscach gdzie był zainstalowany Windows XP wszystko działało jak trzeba. Jakież było moje zdziwienie kiedy sie okazało że na moim laptopie z Vista Home Premium nie działa. Po wstępnej próbie zainstalowania przestał być widoczny i wykrywany przez system.
Ponieważ nie lubię zbyt łatwo się poddawać zacząłem uparcie szukać sterowników chociaż przeczucie podpowiadało mi że to nie ma sensu (wszystkie inne napędy usb działały bez najmniejszego zgrzytu).
Niemal przypadkiem trafiłem na forum, gdzie jedna z odpowiedzi rozwiązała w końcu mój problem.

Adres forum
http://forum.pcmweb.nl/showthread.php?p=69199

W skrócie co należy zrobić:
1. Odinstaluj datatravellera z managera urządzeń (u mnie był na samej górze listy urządzeń)
2. Zostaw pendrive w napędzie i zrestartuj komputer
3. Po starcie przy próbie wykrycia sterownika pojawią się błędy. Jako odpowiedź zaznacz w okienku: “Zapytaj mnie później” (ja to musiałem klikać aż 3 razy aż Vista zrezygnowała). Sprawdź czy okienku “Mój komputer” pojawił się twój pendrive.

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
KOCHANI CZYTELNICY ! Obecnie nie prowadzę aktywnej opieki nad tą stroną. Dużo z zawartych tu informacji zdezaktualizowało się i nie będzie tak pomocne jak dawniej. Mam nadzieję że znajdziecie tu jednak coś przydatnego. Gdyby były jakieś szczególne prośby z Waszej strony to możecie kierować je na email dartu@wp.pl Postaram się odpisać, chociaż nie obiecuję że nastąpi to szybko. Dariusz Tupaj 23.02.2019
----------------------------------------------------------

2 Responses to “Jeśli Twój Kingston datatraveller (pendrive) nie działa pod Vistą”

  1. Premislaus Says:

    A u mnie nic z tego. Zrobiłem jak podałeś, sterowniki zainstalował na nowo bez problemu, NIE BYŁO “Zapytaj mnie później” i pen jak nie działa tak niedziła

  2. dartu Says:

    Dzięki za uwagę. Sprawdzę to ponownie.
    Na moim sprzęcie (laptop Acer aspire 5720z) z Vistą Home premium tak to się właśnie zachowywało. Być może SP1 pod Vistę rozwiąże Twój problem, jednak nie namawiam Cię do tego bo sam nie próbowałem tej opcji i nie wiem jaki będzie tego skutek.

Leave a Reply