Google Alerts - bądź na bieżąco w sieci

Google oferuje dość przydatne narzędzie, które pozwala być na bieżąco z informacjami pojawiającymi się w sieci. Narzędzie to nosi nazwę Google Alerts, a jego działanie polega na dostarczaniu wiadomości o pojawiających sie w sieci informacjach na dany temat czy to w formie newsów, wiadomości z grup dyskusyjnych, video czy innych. Alerty można zaprogramować jako codzienne, cotygodniowe lub takie które pojawiają się gdy coś się zdarzy. Jeśli niewłaściwie dobierzemy słowo kluczowe może się okazać że nie otrzymamy żadnej wiadomości z Google Alerts, jeśli znowu zbyt uogólnimy zapytanie to będziemy zalewani masą zbędnych emaili.

Generalnie jest to bardzo przydatne narzędzie jeśli brakuje Ci pomysłów na prowadzenie bloga o określonej tematyce. Zawsze wówczas możesz napisać o jakiejś nowości, której dowiedziałeś się dzięki alertom.
Alerty mogą również służyć zbieraniu cennej wiedzy z określonej tematyki. Jeśli jesteś na bieżąco z informacjami w sieci i opisujesz je na swojej stronie wpływasz przez to na zwiększenie ruchu na swojej stronie.

googlealerts1.JPG

Myślę że warto popróbować. Dany alert możemy usunąć jeśli tylko tematyka jest dla nas mało interesująca.
Zakładanie alertów nie wymaga posiadania konta Google.

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
KOCHANI CZYTELNICY ! Obecnie nie prowadzę aktywnej opieki nad tą stroną. Dużo z zawartych tu informacji zdezaktualizowało się i nie będzie tak pomocne jak dawniej. Mam nadzieję że znajdziecie tu jednak coś przydatnego. Gdyby były jakieś szczególne prośby z Waszej strony to możecie kierować je na email dartu@wp.pl Postaram się odpisać, chociaż nie obiecuję że nastąpi to szybko. Dariusz Tupaj 23.02.2019
----------------------------------------------------------

One Response to “Google Alerts - bądź na bieżąco w sieci”

  1. My Homepage Says:

    Hey, you used to write great, but the last few posts have been kinda boringK I miss your tremendous writings. Past few posts are just a little bit out of track! come on! 817997

Leave a Reply