Jak utworzyć punkt przywracania w Vista Home Premium

Wiadomą rzeczą jest że podejmując eksperymenty w systemie operacyjnym warto zabezpieczyć się na wypadek gdy coś nam nie wyjdzie i trzeba będzie wrócić do poprzedniej wersji. W systemie XP istniało narzędzie które działało w sposób stabilny i przewidywalny. Na szczęście w Viście też zadbano o ten szczegół. Podczas wykonywania instalacji większych programów system Vista (XP również) samoczynnie tworzy punkt przywracania systemu. Warto jednak abyśmy sami dbali o utworzenie takiego punktu na wypadek problemów z systemem.
Aby tego dokonać należy otworzyć menu start wybrać wszystkie programy - następnie akcesoria - narzędzia systemowe - Przywracanie systemu.

Jeśli w polu Rozpocznij wyszukiwanie u dołu menu start napiszemy słowo “przywracanie” to również uzyskamy łatwy dostęp do tego programu.

systrecover.jpg

W pierwszym oknie, które się pojawia po uruchomieniu, klikamy Otwórz ochronę systemu jak niżej na rysunku.

systrecover2.jpg

Kiedy pojawi się okno Właściwości systemu zaznaczamy dysk systemowy

i klikamy
OK.

systrecover3.jpg

Zakończenie utworzenia punktu przywracania systemu jest sygnalizowane komunikatem systemowym.

Pamiętaj: tworzenie punktu przywracania systemu daje Ci szansę na odzyskanie systemu w większości przypadków. W czasie tworzenia systemowego punktu przywracania zajmowana jest przestrzeń dysku zależnie od rozmiaru zajętości dysku systemowego i ilości zainstalowanych programów (minimum 300 MBajtów)

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
KOCHANI CZYTELNICY ! Obecnie nie prowadzę aktywnej opieki nad tą stroną. Dużo z zawartych tu informacji zdezaktualizowało się i nie będzie tak pomocne jak dawniej. Mam nadzieję że znajdziecie tu jednak coś przydatnego. Gdyby były jakieś szczególne prośby z Waszej strony to możecie kierować je na email dartu@wp.pl Postaram się odpisać, chociaż nie obiecuję że nastąpi to szybko. Dariusz Tupaj 23.02.2019
----------------------------------------------------------

Leave a Reply