Dlaczego warto mieć konto Gmail

Pewnie wielu z Was będzie polemizować ze mną jakie konto jest najlepsze. Nie zamierzam w żadnym razie z nikim wykłócać się o wyższość jednego konta nad drugim. Mam jednak ochotę zaprosić do skorzystania z wielu dobrych cech jakie dostarcza gmail.

1. Pierwszą z dobrych cech jest niezawodność (jeszcze ani razu nie miałem problemu z dostępem do skrzynki przez www).
Zasadniczą cechą i istotą gmail że jest to skrzynka głównie z dostępem przez www. W związku z tym spada ryzyko zainfekowania komputera wątpliwymi załącznikami.

2. Gmail bardzo dobrze radzi sobie ze spamem segregując go już na wstępie, rzadko kiedy okazywało się że dany list trafił tam nieprawidłowo. Dodatkowo w prosty sposób można zakwalifikować wiadomość jako spam i w przyszłości filtr antyspamowy zawsze będzie tak traktował wiadomość od danego nadawcy.

3. Możliwość ustawienia Gmail-a jako klienta pocztowego dla innych kont.
Zanim założyłem konto w gmail używałem conajmniej dwóch różnych skrzynek i pilnowałem żeby żadna z nich na dłuższy czas nie pozostała bezczynna bo wówczas po pół roku wygasa konto. Po podłączeniu ich do gmaila korzystam wyłącznie z tego konta.
Gdyby ktoś jednak bardzo lubiał używać standardowych klientów poczty (Outlook Express, Thunderbird etc.) to może zajrzeć tu aby dowiedzieć się jak ustawić konto
Instrukcja

4. Możliwość łatwego odnajdywania starych wiadomości, tym bardziej jeśli oznaczymy je etykietą. Oznaczanie etykietą może być wykonane ręcznie lub zaprogramowane poprzez użycie filtru

5. Duża pojemność (na dodatek stale rosnąca). W tym momencie u mnie pokazuje się że mam do dyspozycji prawie 7GB pojemności skrzynki.
6. Domyślnie (na www) ładują się nagłówki wiadomości dlatego nie powoduje to problemów z łączem. Jest możliwość wyświetlania 25, 50 lub 100 nagłówków na stronie. Istnieje możliwość kolorowania etykiet wiadomości co ułatwia znalezienie wiadomości na stronie z nagłówkami.
7. Duża liczba opcji formatowania przy tworzeniu wiadomości.

8. Duża ilość usług i aplikacji powiązanych z kontem gmail (kalendarz, dokumenty, arkusze i prezentacje, galeria fotografii, czytnik RSS). Jest możliwe scalenie różnych usług w ramach konta google, wówczas po zalogowaniu do jednej z nich wszystkie pozostałe usługi też są zalogowane.

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
KOCHANI CZYTELNICY ! Obecnie nie prowadzę aktywnej opieki nad tą stroną. Dużo z zawartych tu informacji zdezaktualizowało się i nie będzie tak pomocne jak dawniej. Mam nadzieję że znajdziecie tu jednak coś przydatnego. Gdyby były jakieś szczególne prośby z Waszej strony to możecie kierować je na email dartu@wp.pl Postaram się odpisać, chociaż nie obiecuję że nastąpi to szybko. Dariusz Tupaj 23.02.2019
----------------------------------------------------------

2 Responses to “Dlaczego warto mieć konto Gmail”

  1. uzytkownik gmail Says:

    Ten gmail to swietna sprawa. Zawsze go uzywam w pracy. Nie wiem czemu moi przelozeni na to zle patrza…

  2. dartu Says:

    Używanie gmail nie musi być dobrze widziane przez wszystkich. Wszelkie używanie poczty w celach niesłużbowych w pracy może być źle widziane przez pracodawców. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

Leave a Reply