Usuwanie pustych wierszy w MS Excel 2003

Aby usunąć zbędne wiersze w arkuszu excela w szybki sposób - należy zaznaczyć wszystkie kolumny w których występują dane następnie z menu Dane wybrać Filtr a następnie autofiltr. Przy każdej kolumnie na wysokości pierwszego wiersza pojawi się przycisk rozwijanego menu z którego trzeba wybrać pozycję “Puste” dla każdej z kolumn.
Efektem tej czynności będzie pojawienie się tylko pustych wierszy, które występują pomiędzy niepustymi. Zaznaczamy następnie wszystkie puste wiersze (na pionowym pasku numeracji wierszy) i klikamy usuń. Następnie wyłączamy autofiltr w sposób identyczny z jego włączeniem (lub używamy skrótu klawiaturowego lewy Alt + D +F +U)
Sytuacja upraszcza się gdy wszystkie komórki danego wiersza są puste wówczas wystarczy zaznaczyć jedną kolumnę i dla niej utawić pozycję “Puste” w autofiltrze.

Powered by ScribeFire.

onlyregistered1.png Przydała Ci się ta informacja? Subskrybuj mój kanał RSS, by być na bieżąco z nowymi wiadomościami.

----------------------------------------------------------
KOCHANI CZYTELNICY ! Obecnie nie prowadzę aktywnej opieki nad tą stroną. Dużo z zawartych tu informacji zdezaktualizowało się i nie będzie tak pomocne jak dawniej. Mam nadzieję że znajdziecie tu jednak coś przydatnego. Gdyby były jakieś szczególne prośby z Waszej strony to możecie kierować je na email dartu@wp.pl Postaram się odpisać, chociaż nie obiecuję że nastąpi to szybko. Dariusz Tupaj 23.02.2019
----------------------------------------------------------

Leave a Reply