Archive for September, 2009

MACadres karty sieciowej - jak go znaleźć w komputerze

Wednesday, September 30th, 2009

Kilka dni temu opisałem na jednej z podstron jak poradzić sobie ze znalezieniem u siebie MAC adresu karty sieciowej. Taka informacja przydaje się kiedy zostaliśmy pozbawieni dostępu do sieci przez naszego operatora sieci kablowej lub bezprzewodowej. Znajomość tej informacji może nieco przyspieszyć procedurę odblokowania dostępu.
Możesz o tym poczytać klikając  w poniższy link

Jak znaleźć MACadres

Nowy GIMP portable z interfejsem podobnym do Photoshopa

Thursday, September 24th, 2009

Niedawno w serwisie vbeta przeczytałem o nowej wersji GIMP-a, która będzie mieć układ interfejsu podobny do tego w Adobe Photoshop. Przy okazji zauważyłem że w serwisie z aplikacjami Portable (portableapps.com) już taka wersja jest.
Oczywiście zainstalowałem na pendriv-ie i “przetestowałem”. Praca wydaje się bardziej intuicyjna, choć do znajomości poszczególnych narzędzi zawsze przydaje się wiedza i doświadczenie a takowe mają jedynie ci, którzy na co dzień używają tego typu programów.

Jeśli miałbyś korzystać z nielegalnej kopii oprogramowania firmy Adobe to się lepiej zastanów i skorzystaj z GIMP-a który potrafi prawie tyle samo a nic nie kosztuje.

Poniżej link do aplikacji:
GIMP

Książki informatyczne Helionu - kurierem za 0zł

Wednesday, September 23rd, 2009

Od dzisiaj do 29 września książki Wydawnictwa Helion są wysyłane kurierem za darmo niezależnie od ich ceny i ilości jeśli płacisz przelewem online prosto ze strony. Ważne abyś książkę zamówił(a) przed południem wówczas dostajesz ją na drugi dzień.
Dodatkowo codziennie jedna losowo wybrana pozycja książkowa jest o 30% tańsza więc jeśli jesteś zainteresowany jej zakupem to zyskujesz dodatkowo. Ja w podobny sposób kupiłem ostatnio fajną książkę o fotografii. Aby wejść na stronę z promocjami kliknij w link poniżej lub w miniaturkę okładki po prawej stronie.

http://skocz.pl/promocje2x