Archive for August, 2008

Google Forms - nowa forma zbierania danych z formularzy

Saturday, August 30th, 2008

Jeszcze do niedawna zbieranie danych ze strony do formularza było możliwe poprzez utworzenie tabeli i formularza w arkuszu Google. Było to nieco mało intuicyjne, więc Google udostępniło nową łatwiejszą technikę. Obecnie da się utworzyć formularz niezależnie od arkusza google.

W menu Nowy(przynajmniej w wersji angielskiej) pojawiła się opcja Formularz:

formularzgd.jpg

Teraz mimo iż po otworzeniu formularza pojawia się arkusz danych to tworzenie samych pól formularza jest dużo prostsze niż poprzednio. Opiszę to dokładniej w najbliższych dniach.

PicLens - coś dla tych, którzy lubią efekty wizualne 3d w przeglądarce.

Saturday, August 30th, 2008

Rozszerzenie Firefoxa o nazwie PicLens dostarcza wspaniałych efektów wizualnych w oknie przeglądarki. Pozwala oglądać obrazy z różnych galerii internetowych w postaci obrazów na przesuwającej się ścianie.

Poniżej umieściłem kilka zrzutów ekranu.

piclens.jpg

piclens2.jpg

Według mnie jest to dość oryginalny i przyjemny sposób oglądania zdjęć choć można mieć wątpliwości czy będzie jednakowo dobrze działał na wszystkich komputerach. Starsze komputery bez dobrych kart graficznych mogą wyświetlać obraz w sposób który zniechęci do używania tego dodatku.
Dodatek można pobrać ze strony https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5579

REKLAMA: JAK w Internecie Zarobić Duże Pieniądze - ważne do 23:59

Friday, August 29th, 2008

Jeżeli nie jesteś tego ciekawy(a) nie zaglądaj tutaj ani tutaj

Jak zamknąć system xp i vista z poziomu cmd

Wednesday, August 27th, 2008

Po prawej stronie tego serwisu dodałem krótki opis restartu komputera z lini poleceń, jeśli jesteś tym zainteresowany kliknij tutaj

Fireshot - Screenshooty z opisami

Tuesday, August 26th, 2008

Fireshot jest mało znanym dodatkiem Firefoxa, który znacząco wspomaga przygotowanie screenshotów do blogów i prezentacji. Dawniej zwykle używałem programu “Narzędzie wycinanie” wbudowanego w Vistę a częściej Painta bo ułatwiały mi one przygotowanie plików graficznych. Obecnie zaznajamiam się z Fireshotem. Dodatek po zainstalowaniu uruchamia się z ikony na pasku nawigacji po prawej stronie

fireshot.PNG

Oto niektóre z efektów jego działania.

fireshot_1.jpg

fireshot1.png

Jeśli prowadzisz bloga i umieszczasz oraz opisujesz grafikę znalezioną na innych stronach to myślę że Fireshot będzie dobrym rozwiązaniem.