Archive for September, 2007

Masz kartę pamięci a brakuje ci pendrive’a ?

Sunday, September 30th, 2007

Jeśli dysponujesz kartą pamięci od aparatu cyfrowego a nachodzi Cię chęć by kupić pendrive to może warto spróbować taniej. Istnieje cała masa czytników kart pamięci z przejścówką usb, które są równie wygodne w użyciu jak pendrive. Ja na przykład kupiłem sobie coś takiego aby łatwo przenosić dane z komórki Nokia N70 na komputer i odwrotnie.

czytnik kart pamięci.

Jest to o tyle dobre rozwiązanie że pozwala czytać różne typy kart, a kosztuje zwykle kilka złotych (ja kupiłem go za 3,5 zł na allegro) oczywiście należy doliczyć koszty wysyłki które zwykle są między 7-9 zł (jak dla mnie koszty wysyłki są przesadzone, ale cóż … w sklepie komputerowym chyba nie kupisz taniej). Jeśli masz możliwość dogadania się z kimś, kto też potrzebuje takich czytników to zamawiasz kilka i wysyłka w efekcie wyjdzie taniej.

Reklama :)

Sunday, September 30th, 2007

Jeśli lubisz oszczędzać pieniądze.

oszczędzanie

Teraz mBank znosi opłaty za przelewy zewnętrzne przez Internet czyli - 0 opłat za konto - same zyski - SPRAWDŹ

Usuwanie wirusów z Pendrive

Saturday, September 15th, 2007

Pendrive zastępuje dziś z powodzeniem dawniejsze dyskietki 3,5″ i podobnie jak dyskietki jest często nosicielem wirusów komputerowych. W artykule Damiana Daszkiewicza można znaleźć ciekawy artykuł o tym jak poradzić sobie z wirusem gdy system Windows odmawia jego usunięcia. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj

Jeśli chcesz się dowiedzieć coś na temat antywirusa w wersji portable na pendrive to zaglądnij tutaj Jest to dobre rozwiązanie jeśli chcesz unikać wirusów na przyszłość.

Powered by ScribeFire.

Scribe Fire – jeden interfejs do wielu blogów

Thursday, September 6th, 2007

Przeglądając któregoś dnia dodatki Firefoxa natknąłem się na dodatek o nazwie ScribeFire. W pierwszym momencie pominąłem go jednak po przeczytaniu skrótowej informacji na jego temat zdecydowałem się go zainstalować. Jak się okazało to była dobra decyzja.

czytaj dalej

Powered by ScribeFire.