Archive for July, 2007

Track back - rewelacyjne narzędzie do promowania bloga

Monday, July 30th, 2007

Kiedyś przypadkiem zrobiłem track backa pisząc u siebie artykuł i wspominając o konkretnym adresie strony do której chciałem skierować zainteresowanych. Później oglądając ten blog zauważyłem że jest tam fragment mojego artykułu.
Myślałem że to właściciel bloga mi się odwdzięczył. Myślałem tak do czasu aż przeczytałem artykuł Tomka Urbana.
Teraz upewniłem się co do działania tego narzędzia. :) Działa na systemie WordPress, innych podobnych narzędzi na razie nie znam.

Powered by ScribeFire.

3840 zł na miesiąc z programów partnerskich?

Friday, July 27th, 2007

Autorem jest Tomak Urban

Jeździłem ostatnio na rowerze, stwierdziłem że znacznie lepiej mi się jedzie, kiedy ktoś jedzie przede mną, staram sie wtedy utrzymywać jakieś tempo. Dostosowywałem swoje tempo do drugiego rowerzysty, który z kolei trzymał prędkość zgodne z tym co miał na liczniku. Po tej jeździe stwierdziłem, że muszę sobie do roweru podobny licznik sprawić, znacznie łatwiej wtedy trzymać rytm jazdy widząc cyferki na wyświetlaczu.

Bez licznika, jak jeżdżę sam to tak jakoś mi się ta jazda rozwleka…

Z tą jazda na rowerze, podobnie jet jak z zabawą w programy partnerskie. Gdy nie uświadamiamy sobie efektów, gdy ich nie widać od razu, ta zabawa nam się jakoś tak rozwleka. I nie najlepiej to wychodzi…

Czytaj dalej

Dodatkowa funkcja mininotatnika ciąg dalszy

Thursday, July 19th, 2007

To co mówiłem o dodawaniu tekstu i grafiki do notatnika da się zrealizować funkcją “Przypnij” Wystarczy zaznaczyć tekst i obraz myszką i w mininotatniku kliknąć przypnij. I GOTOWE. Dodam jeszcze dla wyjaśnienia że sama funkcja “zanotuj to” jest dostępna w menu podręcznym po kliknięciu prawym klawiszem myszki. Nie wspomniałem wcześniej o tym.

Powered by ScribeFire.

Maksymalne ułatwienie publikowania

Thursday, July 19th, 2007

Coraz częściej używam ScribeFire do zamieszczania postów. Dlaczego ? Wszelkie myśli mogę przelać w surowej (nie zawsze idealnej ;)) formie i nie muszę szukać innego narzędzia do zapisania uwag.

Powered by ScribeFire.

ScribeFire jeden interfejs do wielu blogów

Thursday, July 19th, 2007

Przeglądając informacje na temat Colorzilli trafiłem przypadkiem na dodatek o nazwie ScribeFire, zainstalowałem i… uważam że wart jest szczególnego omówienia ze względu na swoją funkcjonalność i łatwość obsługi.
Ten post jest pisany właśnie pod ScribeFire i za chwilę wyślę go na WordPress. Właściwie 2 typy systemów blogów na pewno obsługuje a są to blogger i Wordpress, zapewne też wiele innych, ale to muszę doczytać. Wspomniałem o tym dodatku do Firefoxa już na swoim prywatnym blogu Tutaj zamierzam go trochę szerzej omówić.

Powered by ScribeFire.