Archive for June, 2007

Cmd w XP

Tuesday, June 26th, 2007

Pojawiły się nowe wpisy po prawej stronie dotyczące testowania połączeń z siecią. Zajrzyj i oceń. Jeśli czegoś w tym opisie brakuje napisz w komentarzu.

Powiększanie tekstu w przeglądarce

Saturday, June 23rd, 2007

Ostatnio przypadkiem zauważyłem tą funkcję w Operze 9.21. Stało się to przypadkiem bo lubię oglądać tekst w dużym powiększeniu i zastosowałem z przyzwyczajenia (w MS Office) kombinację Ctrl + obrót rolki w myszce od siebie czyli przysłowiowo “w górę”. Powiększenie tekstu następuje na identycznej zasadzie, choć oczywiście tutaj następuje przeskalowanie i nowe ułożenie elementów na stronie czego nie było z oczywistych względów w Wordzie ani w Excelu.

Zauważyłem że Firefox ma też tę opcję z tą jednak różnicą że kierunek kręcenia rolką w myszce jest odwrotny dla uzyskania tego samego efektu, czyli do siebie -powiększa, od siebie - pomniejsza.

Skalowanie tekstu i grafiki w Firefox oceniam jako nieco gorsze niż w Operze.

Nowe wpisy w dziale:: jak to zrobić

Monday, June 11th, 2007

Ostatnio dopisałem nieco informacji w artykule “CMD w XP” Nowości dotyczą podstawowych opcji polecenia ping. Polecenie ping służy sprawdzaniu odpowiedzi od serwera docelowego. Za jego pomocą można zbadać ile czasu zajmuje dotarcie pakietu do serwera i z powrotem do naszego komputera. Ten dział będzie ciągle rozszerzany bo jest dużo ciekawych spraw do omówienia w tym zakresie. Zapomniałem póki co dodać interpretacji poszczególnych poleceń, ale myślę że uda mi się to zrobić jutro.

Zapraszam.