Archive for April, 2007

Przeglądarki internetowe

Friday, April 27th, 2007

Ostatnio dowiedziałem się że pojawiła się Opera 9.2. Ucieszyłem się bo poprzednio zwykle używałem Firefoxa i opery 9.02 USB (portable) ze względu na jej dość szybkie uruchamianie. Postanowiłem więc niezwłocznie wypróbować.
Muszę przyznać że nabieram coraz więcej sympatii do Opery, zwłaszcza za jej nową funkcję “speed dial”.
Jest to funkcja pozwalająca na dostęp do 9 wybranych stron.
Ładują się one szybciej i zawsze przy dodawaniu nowej karty poja-
wiają się miniatury 9 kart.
Przycisk autouzupełniania na pasku adresu po wciśnięciu wyświetla okno z loginami do wyboru. Wybór loginu skutkuje natychmiastowym zalogowaniem.

Estetyka
Pod względem estetyki IE7 (a ostatnio także wbudowanyej obsługi kart i innych funcji) góruje moim zdaniem nad pozostałymi lecz fakt że nie da się jej zainstalować nie mając XP SP2 dyskryminuje ją w porównaniu z resztą.
Firefox jest dobra pod względem funkcjonalności i możliwości samodzielnego jej rozbudowywania.

Dostęp do funkcji - Ergonomia
Opera ma moim zdaniem utrudniony dostęp do ustawień sieciowych, trochę czasu zajęło mi odnalezienie ustawień proxy i już prawie się poddałem.

Witam !

Tuesday, April 24th, 2007

Trochę czasu minęło zani zdecydowałem się na wykorzystanie Wordpress jako mojego CMS (content management system), próbowałem innych rozwiązań bardziej funkcjonalnie zbliżonych do CMS, ale są one według mnie zbyt złożone (trudne do opanowania) by sobie nimi dodatkowo głowę zaprzątać. Tak w ogóle to znam trochę html i css więc stworzenie jakiejś tam strony nie byłoby problemem, ale brakuje mi wówczas czasu na uzupełnianie strony treścią.
Po dokonaniu oceny WordPress stwierdziłem że ten system z założenia przeznaczony do tworzenia blogów doskonale da się wykorzystać do tworzenia podstron o zbliżonej treści. Z założenia ma to być coś w rodzaju bloga technicznego jak te tworzone przez Google czy Microsoft to znaczy chcę ograniczyć się tylko do spraw związanych z tym czym się zajmuję.